Archive

Anahita Abbasi A változás anatómiája – szcenírozott előadás 12 rövid tanulmány alapján   Zeneakadémia - Solti Terem 2014. 01. 11.

Performers

Herczku Ágnes – ének, Theresa Dlouhy – szoprán, Tomasz Pietak – bariton, THReNSeMBle

Horváth Balázs Férfiszemmel / Női szemmel – narratív dalciklus magyar költők és fordítók szövegeire, Herczku Ágnesnek   Zeneakadémia - Solti Terem 2014. 01. 11.
Ősbemutató

Performers

Herczku Ágnes – ének, Theresa Dlouhy – szoprán, Tomasz Pietak – bariton, THReNSeMBle

Bujdosó Márton …read the unshapeable shock night… (Hopkins)   Fuga 2014. 01. 12.

Performers

THReNSeMBle (Bán Máté – fuvola, Bartek Zsolt – klarinét, Tornyai Péter – cselló hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Kiss Péter – zongora, Nevelő János – ütő), Bodrogi Éva – ének

Matthias Kranebitter stop and change   Fuga 2014. 01. 12.

Performers

THReNSeMBle (Bán Máté – fuvola, Bartek Zsolt – klarinét, Tornyai Péter – cselló hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Kiss Péter – zongora, Nevelő János – ütő), Bodrogi Éva – ének

Eötvös Péter Dances of the Brush-footed Butterfly   Fuga 2014. 01. 12.

Performers

THReNSeMBle (Bán Máté – fuvola, Bartek Zsolt – klarinét, Tornyai Péter – cselló hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Kiss Péter – zongora, Nevelő János – ütő), Bodrogi Éva – ének

Elliott Carter GRA   Fuga 2014. 01. 12.

Performers

THReNSeMBle (Bán Máté – fuvola, Bartek Zsolt – klarinét, Tornyai Péter – cselló hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Kiss Péter – zongora, Nevelő János – ütő), Bodrogi Éva – ének

Luciano Berio O King   Fuga 2014. 01. 12.

Performers

THReNSeMBle (Bán Máté – fuvola, Bartek Zsolt – klarinét, Tornyai Péter – cselló hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Kiss Péter – zongora, Nevelő János – ütő), Bodrogi Éva – ének

Ávéd János Fractalized   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Bacsó Kristóf Variations on a Folksong   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Eötvös Péter Paris-Dakar   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Farkas Ferenc Six pieces bréves 1 – Preambolo   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Fenyvesi Márton Preambolo – Prlude   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Otto M. Zykan Gelenkte Improvisation   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Fekete-Kovács Kornél Traffic Choral   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Horváth Balázs Divergent   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Gryllus Samu Blues for Charles   BMC Koncertterem 2015. 01. 14.

Performers

Gőz László – harsona, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, Fekete-Kovács Kornél – trombita, szárnykürt, Modern Art Orchestra

Kurtág György Varga Bálint ligatúrája   Fuga 2015. 01. 11.
Magyarországi bemutató

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Hannes Dufek “weil die dinge im fluss bleiben müssen”   Fuga 2015. 01. 11.
Magyarországi bemutató

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Otto M. Zykan PAs T/REs TÔt   Fuga 2015. 01. 11.
Magyarországi bemutató

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Frederick Neyrick 10 Klangstudien (részletek)   Fuga 2015. 01. 11.
Magyarországi bemutató

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Marcel Reuter Interludio   Fuga 2015. 01. 11.
Magyarországi bemutató

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Alban Berg 4 Stücke (op. 5)   Fuga 2015. 01. 11.

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Olivier Messiaen Quartet pour la fin du temps / Liturgie de cristal   Fuga 2015. 01. 11.

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Otto M. Zykan Trio für solo Violine   Fuga 2015. 01. 11.
Magyarországi bemutató

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

Anton Webern 3 Stücke (op. 11)   Fuga 2015. 01. 11.

Performers

Ensemble Platypus (Louise Chisson, Myriam García Fidalgo, Theresia Schmidinger, Frederick Neyrinck, Šimon Voseček),

George Aperghis Commentaires   Zeneakadémia - Solti Terem 2015. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Maurice Lenhard, THReNSeMBle

George Aperghis Jactations   Zeneakadémia - Solti Terem 2015. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Maurice Lenhard, THReNSeMBle

Simon Steen-Andersen Next to Beside Besides   Zeneakadémia - Solti Terem 2015. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Maurice Lenhard, THReNSeMBle

Otto M. Zykan Beethovens Pferd   Zeneakadémia - Solti Terem 2015. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Maurice Lenhard, THReNSeMBle

Gryllus Samu Blaubarts   Zeneakadémia - Solti Terem 2015. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Maurice Lenhard, THReNSeMBle

Otto M. Zykan Nachstück für ein Schiff   Zeneakadémia - Solti Terem 2015. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Maurice Lenhard, THReNSeMBle

Koka Nikoladze SOUND STENCIL 0.1   BMC Könyvtár 2016. 01. 11.
Bíró Dániel Péter A Vágyakozás Sirhalmai   Fuga 2016. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Wolfgang Suppen, Bíró Dániel Péter, Sylvie Lacroix, Szigetvári Andrea

Koka Nikoladze Loud Piece for a Table and Some Junk on It, and Then for Heavily Banging   BMC Könyvtár 2016. 01. 11.
Sylvie Lacroix Gris sur bleu II version for electronics   Fuga 2016. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Wolfgang Suppen, Bíró Dániel Péter, Sylvie Lacroix, Szigetvári Andrea

Alexander Schubert HELLO   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Magyarországi bemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Bolcsó Bálint Graceful Degradation   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Ősbemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Alessandro Baticci Mister DMA   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Magyarországi bemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Brigitte Munterdorf Public Privacy Flute Cover   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Magyarországi bemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Stefan Prins Piano Hero #1   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Magyarországi bemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Martin Schüttler Schöner Leben 3 (girl you know it´s true)   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Magyarországi bemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Wojtek Blecharz Blacksnowfalls   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Ősbemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Bryan Jacobs Dis Un Il Im Ir   Zeneakadémia - Solti Terem 2016. 01. 09.
Magyarországi bemutató

Performers

Black Page Orchestra (Alessandro Baticci – fuvola, Igor Gross – ütőhangszerek, Alfredo Ovalles – zongora, Peter Mayer – gitár, Matthias Kranebitter – elektronika),

Liisa Hirsch Glides   Fuga 2017. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

THReNSeMBLe (Réman Zsófia – fuvola, basszusfuvola, Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Tornyai Péter – hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Nevelő János – ütőhangszerek, Baráth Bálint – zongora), Liisa Hirsch – zongora, Menszátor Héresz Attila

Arvo Pärt A gazda   Fuga 2017. 01. 15.

Performers

THReNSeMBLe (Réman Zsófia – fuvola, basszusfuvola, Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Tornyai Péter – hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Nevelő János – ütőhangszerek, Baráth Bálint – zongora), Liisa Hirsch – zongora, Menszátor Héresz Attila

Mirjam Tally A test emlékezete   Fuga 2017. 01. 15.

Performers

THReNSeMBLe (Réman Zsófia – fuvola, basszusfuvola, Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Tornyai Péter – hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Nevelő János – ütőhangszerek, Baráth Bálint – zongora), Liisa Hirsch – zongora, Menszátor Héresz Attila

Märt-Matis Lill When the Buffalo went away…   Fuga 2017. 01. 15.
Magyarországi bemutató

Performers

THReNSeMBLe (Réman Zsófia – fuvola, basszusfuvola, Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Tornyai Péter – hegedű, Zétényi Tamás – cselló, Nevelő János – ütőhangszerek, Baráth Bálint – zongora), Liisa Hirsch – zongora, Menszátor Héresz Attila

Claude Vivier Love Songs   BMC Koncertterem 2017. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Neue Vocalsolisten (Johanna Zimmer – high soprano, Susanne Leitz-Lorey – lyric soprano, Truike van der Poel – mezzo-soprano, Daniel Gloger – countertenor, Martin Nagy – tenor, Guillermo Anzorena – baritone, Andreas Fischer – bass),

Dániel Péter Biró Al Ken Kara   BMC Koncertterem 2017. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Neue Vocalsolisten (Johanna Zimmer – high soprano, Susanne Leitz-Lorey – lyric soprano, Truike van der Poel – mezzo-soprano, Daniel Gloger – countertenor, Martin Nagy – tenor, Guillermo Anzorena – baritone, Andreas Fischer – bass),

Karlheinz Stockhausen Menschen hört   BMC Koncertterem 2017. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Neue Vocalsolisten (Johanna Zimmer – high soprano, Susanne Leitz-Lorey – lyric soprano, Truike van der Poel – mezzo-soprano, Daniel Gloger – countertenor, Martin Nagy – tenor, Guillermo Anzorena – baritone, Andreas Fischer – bass),

Manuel Hidalgo Cuatro Citas de Juan Goytisolo   BMC Koncertterem 2017. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Neue Vocalsolisten (Johanna Zimmer – high soprano, Susanne Leitz-Lorey – lyric soprano, Truike van der Poel – mezzo-soprano, Daniel Gloger – countertenor, Martin Nagy – tenor, Guillermo Anzorena – baritone, Andreas Fischer – bass),

Zad Moultaka Humus   BMC Koncertterem 2017. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Neue Vocalsolisten (Johanna Zimmer – high soprano, Susanne Leitz-Lorey – lyric soprano, Truike van der Poel – mezzo-soprano, Daniel Gloger – countertenor, Martin Nagy – tenor, Guillermo Anzorena – baritone, Andreas Fischer – bass),

Johannes Maria Staud Portugal   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2017. 01. 13.
Magyarországi bemutató

Performers

Hudacsek László, Lajhó Gyula, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói

Stockhausen: Mikrophonie – beszélgetés Eötvös Péterrel

2017 decemberében lesz 10 éve, hogy elhunyt a huszadik század második felének egyik legnagyobb hatású komponistája, Karlheinz Stockhausen (1928-2007). Átlátszó Hang Fesztiválon elhangzó Mikrophonie ősbemutatóján egykoron közreműködött Eötvös Péter is, aki 1976-ig tagja volt Stockhausen együttesének. Őt kérdeztük erről az időszakról.

Karlheinz Stockhausen Zyklus   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2017. 01. 13.

Performers

Hudacsek László, Lajhó Gyula, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói

Stockhausen: Mikrophonie – beszélgetés Eötvös Péterrel

2017 decemberében lesz 10 éve, hogy elhunyt a huszadik század második felének egyik legnagyobb hatású komponistája, Karlheinz Stockhausen (1928-2007). Átlátszó Hang Fesztiválon elhangzó Mikrophonie ősbemutatóján egykoron közreműködött Eötvös Péter is, aki 1976-ig tagja volt Stockhausen együttesének. Őt kérdeztük erről az időszakról.

Varga Judit Mr. West rendkívüli kalandjai a bolsevikok földjén   MÜPA 2017. 01. 12.

Performers

Ensemble Phace (Michael Krenn – saxophone, Spiros Laskaridis – trumpet, Mathilde Hoursiangou – piano, keyboard, Berndt Thurner – percussion, Ivana Pristasova – violin, Rafal Zalech – viola, Roland Schueler – cello, Ghenadie Rotari – accordion),

Ittzés Gergely Dobajgó Ceruzák   CEU 2017. 01. 09.
Matuz István Studium 1/974 “… 1 (élek) zem…“   CEU 2017. 01. 09.
Ittzés Gergely Csuang Ce álma   CEU 2017. 01. 09.
Ittzés Gergely Lélegző Fény   CEU 2017. 01. 09.
Tornyai Péter Note-turnes   CEU 2017. 01. 09.
Karlheinz Stockhausen Die Schmetterlinge spielen (a L’amour ciklusból)   CEU 2017. 01. 09.
Fréderic Chiasson La Lame d ́horizon   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2017. 01. 08.

Performers

Guido De Flaviis – szaxofon

Dimitris Andrikopoulos Traces   Zeneakadémia - Solti Terem 2017. 01. 07.
Magyarországi bemutató

Performers

ARTéfacts (Stefanos Nasos – zongora, Stefanos Nasos – zongora, Laertis Kokolanis – hegedű, Laertis Kokolanis – hegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Spyros Tzekos – klarinétok, Spyros Tzekos – klarinétok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Alexandros Drymonitis – elektronika, Alexandros Drymonitis – elektronika, Louizos Aslanidis – videó, Louizos Aslanidis – videó),

Nicolas Tzortzis Dehors   Zeneakadémia - Solti Terem 2017. 01. 07.
Magyarországi bemutató

Performers

ARTéfacts (Stefanos Nasos – zongora, Stefanos Nasos – zongora, Laertis Kokolanis – hegedű, Laertis Kokolanis – hegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Spyros Tzekos – klarinétok, Spyros Tzekos – klarinétok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Alexandros Drymonitis – elektronika, Alexandros Drymonitis – elektronika, Louizos Aslanidis – videó, Louizos Aslanidis – videó),

Branka Popović Inside / Waltz   Zeneakadémia - Solti Terem 2017. 01. 07.
Magyarországi bemutató

Performers

ARTéfacts (Stefanos Nasos – zongora, Stefanos Nasos – zongora, Laertis Kokolanis – hegedű, Laertis Kokolanis – hegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Spyros Tzekos – klarinétok, Spyros Tzekos – klarinétok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Alexandros Drymonitis – elektronika, Alexandros Drymonitis – elektronika, Louizos Aslanidis – videó, Louizos Aslanidis – videó),

Maurilio Cacciatore Radio Jail   Zeneakadémia - Solti Terem 2017. 01. 07.
Magyarországi bemutató

Performers

ARTéfacts (Stefanos Nasos – zongora, Stefanos Nasos – zongora, Laertis Kokolanis – hegedű, Laertis Kokolanis – hegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Spyros Tzekos – klarinétok, Spyros Tzekos – klarinétok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Alexandros Drymonitis – elektronika, Alexandros Drymonitis – elektronika, Louizos Aslanidis – videó, Louizos Aslanidis – videó),

Horváth Balázs Broken Con(sor)tinuity   Zeneakadémia - Solti Terem 2017. 01. 07.
Magyarországi bemutató

Performers

ARTéfacts (Stefanos Nasos – zongora, Stefanos Nasos – zongora, Laertis Kokolanis – hegedű, Laertis Kokolanis – hegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Spyros Tzekos – klarinétok, Spyros Tzekos – klarinétok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Alexandros Drymonitis – elektronika, Alexandros Drymonitis – elektronika, Louizos Aslanidis – videó, Louizos Aslanidis – videó),

Dimitris Andrikopoulos Panakoustikon   Zeneakadémia - Solti Terem 2017. 01. 07.
Magyarországi bemutató

Performers

ARTéfacts (Stefanos Nasos – zongora, Stefanos Nasos – zongora, Laertis Kokolanis – hegedű, Laertis Kokolanis – hegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Marios Dapergolas – mélyhegedű, Spyros Tzekos – klarinétok, Spyros Tzekos – klarinétok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Guido De Flaviis – szaxofonok, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Costas Seremetis – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Theo Vazakas – ütőhangszerek, Alexandros Drymonitis – elektronika, Alexandros Drymonitis – elektronika, Louizos Aslanidis – videó, Louizos Aslanidis – videó),

Helmut Lachenmann Allegro Sostenuto   BMC Koncertterem 2018. 01. 22.

Performers

Trio Catch

Martin Schüttler low poly rose   BMC Koncertterem 2018. 01. 22.

Performers

Trio Catch

Mirela Ivičević ČAR   BMC Koncertterem 2018. 01. 22.

Performers

Trio Catch

Gérard Pesson Catch Sonata   BMC Koncertterem 2018. 01. 22.

Performers

Trio Catch

Bartók Béla Tizenöt magyar parasztdal – MAO átiratok   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Horváth Balázs Wannabe   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Fekete-Kovács Kornél 8:45 AM/PM   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Cseke Gábor J.S.B.   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Subicz Gábor One Big Band Piece   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Ávéd János Blues4Mode   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Bacsó Kristóf The Visitor   BMC Koncertterem 2021. 01. 21.
Otto Respighi Pini di Roma   Budapesti Olasz Kultúrintézet 2018. 01. 19.

Performers

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Jeroen Berwaerts – trombita, Dés András – narráció

Eötvös Péter Snatches of a Conversation   Budapesti Olasz Kultúrintézet 2018. 01. 19.

Performers

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Jeroen Berwaerts – trombita, Dés András – narráció

Eötvös Péter Jet Stream   Budapesti Olasz Kultúrintézet 2018. 01. 19.

Performers

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Jeroen Berwaerts – trombita, Dés András – narráció

Otto Respighi Fontane di Roma   Budapesti Olasz Kultúrintézet 2018. 01. 19.

Performers

Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Jeroen Berwaerts – trombita, Dés András – narráció

Dieter Schnebel Nostalgie   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2018. 01. 18.
Kósa Gábor Zene öt karmesterre és ütőhangszerekre   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2018. 01. 18.
Mark Applebaum Tlön   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2018. 01. 18.
Georges Aperghis Les Guetteurs de Sons   Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2018. 01. 18.
Christoph Cech Präambel   CEU 2018. 01. 15.

Performers

Rupert Bergmann, Max Brand Ensemble

Alexandra Karastoyanova‐Hermentin Kastena   CEU 2018. 01. 15.

Performers

Rupert Bergmann, Max Brand Ensemble

Max Brand „Notturno Brasileiro“ & „French Folk Songs“ – remixed & improvised   CEU 2018. 01. 15.

Performers

Rupert Bergmann, Max Brand Ensemble

Julia Purgina 5pm Istambul   CEU 2018. 01. 15.

Performers

Rupert Bergmann, Max Brand Ensemble

Arnold Schönberg Survivor from Warsaw (Op.46 – kamaraverzió)   CEU 2018. 01. 15.

Performers

Rupert Bergmann, Max Brand Ensemble

Daniel Zea Kinecticut   Trafó 2018. 01. 13.

Performers

Ensemble Vortex

Daniel Zea Fuck Facebook Face Orchestra   Trafó 2018. 01. 13.

Performers

Ensemble Vortex

Fernando Garnero “Limae Labor”   Trafó 2018. 01. 13.

Performers

Ensemble Vortex

Francisco Huguet La Flor Mas Rara   Trafó 2018. 01. 13.

Performers

Ensemble Vortex

Arturo Corrales Canon Fractal Por Aumentación Sobre Una Melodia Popular (Folk you!)   Trafó 2018. 01. 13.

Performers

Ensemble Vortex

John Menoud Acéphale   Trafó 2018. 01. 13.

Performers

Ensemble Vortex

Hans-Ola Ericsson The Four Beasts’ Amen   Németajkú Református Egyházközség temploma 2018. 01. 11.

Performers

Pétery Dóra, Bali János

Dargay Marcell VIEW WITHOUT A ROOM – Szoba kilátások nélkül   Zeneakadémia - Solti Terem 2018. 01. 06.
Ősbemutató

Performers

Rajk Judit – ének, Annus Réka – ének, Horváth Bálint – zongora, Réman Zsófia – fuvola, THReNSeMBLe

Horváth Bálint DEAC No. 3, 4   Zeneakadémia - Solti Terem 2018. 01. 06.

Performers

Rajk Judit – ének, Annus Réka – ének, Horváth Bálint – zongora, Réman Zsófia – fuvola, THReNSeMBLe

Laczkó Bálint Parallels   Zeneakadémia - Solti Terem 2018. 01. 06.

Performers

Rajk Judit – ének, Annus Réka – ének, Horváth Bálint – zongora, Réman Zsófia – fuvola, THReNSeMBLe

Maurice Ravel–Péter Tornyai Ma mère l’Oye (transcription for chamber ensemble)   Zeneakadémia - Solti Terem 2018. 01. 06.

Performers

Rajk Judit – ének, Annus Réka – ének, Horváth Bálint – zongora, Réman Zsófia – fuvola, THReNSeMBLe

Gérard Grisey Vortex temporum – I – II   Zeneakadémia - Solti Terem 2018. 01. 06.

Performers

Rajk Judit – ének, Annus Réka – ének, Horváth Bálint – zongora, Réman Zsófia – fuvola, THReNSeMBLe

Nagy Ákos J’écoute les sons étouffés dans la pluie   Szimpla Kert 2019. 01. 16.

Performers

Rimóczi István – tárgyak, Nagy Ákos – elektronika

Karlheinz Stockhausen Kontakte   BMC Koncertterem 2019. 01. 18.

Performers

Láposi Dániel, Baráth Bálint, Kováts Jázon, a fesztivál 23 tagú közössége

Stefan Keller Prelude   BMC Könyvtár 2019. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Stefan Keller – tabla, Horia Dumitrache – klarinét, Kerestes Szabolcs – elektronika

Stefan Keller immer da   BMC Könyvtár 2019. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Stefan Keller – tabla, Horia Dumitrache – klarinét, Kerestes Szabolcs – elektronika

Stefan Keller Phoenix   BMC Könyvtár 2019. 01. 14.
Magyarországi bemutató

Performers

Stefan Keller – tabla, Horia Dumitrache – klarinét, Kerestes Szabolcs – elektronika

Marc Sabat Cucumber Serenades   Trafó 2019. 01. 12.

Performers

Sara Cubarsi-Fernandez – hegedű, Xenia Gogu – hegedű, Balázs Gergely – hegedű, Tornyai Péter – hegedű

Marc Sabat Sei Bach-Intonazioni per Violino Solo, IIa by Johann Sebastian Bach, Intonation and 2nd voice   Trafó 2019. 01. 12.

Performers

Sara Cubarsi-Fernandez – hegedű, Xenia Gogu – hegedű, Balázs Gergely – hegedű, Tornyai Péter – hegedű

Marc Sabat Two Commas / Les Duresses   Trafó 2019. 01. 12.

Performers

Sara Cubarsi-Fernandez – hegedű, Xenia Gogu – hegedű, Balázs Gergely – hegedű, Tornyai Péter – hegedű

Marc Sabat Duas Quintas / Les Duresses   Trafó 2019. 01. 12.

Performers

Sara Cubarsi-Fernandez – hegedű, Xenia Gogu – hegedű, Balázs Gergely – hegedű, Tornyai Péter – hegedű

Marc Sabat Intonation after Morton Feldman II / Les Duresses   Trafó 2019. 01. 12.

Performers

Sara Cubarsi-Fernandez – hegedű, Xenia Gogu – hegedű, Balázs Gergely – hegedű, Tornyai Péter – hegedű

Marc Sabat Intonation after Morton Feldman I / Les Duresses   Trafó 2019. 01. 12.

Performers

Sara Cubarsi-Fernandez – hegedű, Xenia Gogu – hegedű, Balázs Gergely – hegedű, Tornyai Péter – hegedű

Dargay Marcell Worte und/and Music   Műcsarnok 2019. 01. 08.
Ősbemutató

Performers

Metrum (Kéringer László – ének, Rajk Judit – ének, Rákóczy Anna – fuvola, Horia Dumitrache – klarinét/basszusklarinét, Lisa Romain – hegedű, Farkas Éva – brácsa, Kántor Balázs – cselló, Borbély László – zongora, Tóth Benedek – ütőhangszerek, Rozmán Lajos – művészeti vezető),

Megyeri Krisztina Nousnoyons-nous   Zeneakadémia - Solti Terem 2019. 01. 06.

Performers

Françoise Rivalland – zarb, daff, cimbalom, Wu Wei – sheng, Sztojanov Georgi – tenor, Laurent Winkler – színművész, Antonia Taddei – szöveg, Hudi László – rendező, Juhász András – látvány

Wu Wei Dragon Dance   Zeneakadémia - Solti Terem 2019. 01. 06.

Performers

Françoise Rivalland – zarb, daff, cimbalom, Wu Wei – sheng, Sztojanov Georgi – tenor, Laurent Winkler – színművész, Antonia Taddei – szöveg, Hudi László – rendező, Juhász András – látvány

KeeYong Chong Jinxin HUA Hai   Zeneakadémia - Solti Terem 2019. 01. 06.

Performers

Françoise Rivalland – zarb, daff, cimbalom, Wu Wei – sheng, Sztojanov Georgi – tenor, Laurent Winkler – színművész, Antonia Taddei – szöveg, Hudi László – rendező, Juhász András – látvány

Georges Aperghis Ligne de fissure   Zeneakadémia - Solti Terem 2019. 01. 06.

Performers

Françoise Rivalland – zarb, daff, cimbalom, Wu Wei – sheng, Sztojanov Georgi – tenor, Laurent Winkler – színművész, Antonia Taddei – szöveg, Hudi László – rendező, Juhász András – látvány

Georges Aperghis Le Corps á corps   Zeneakadémia - Solti Terem 2019. 01. 06.

Performers

Françoise Rivalland – zarb, daff, cimbalom, Wu Wei – sheng, Sztojanov Georgi – tenor, Laurent Winkler – színművész, Antonia Taddei – szöveg, Hudi László – rendező, Juhász András – látvány

Eva-Maria Houben Ödland 4a   CEU 2020. 01. 16.

Performers

Longleash (Pala Garcia – hegedű, John Popham – gordonka, Renate Rohlfing – zongora),

Szigetvári Andrea Voice Twist   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.
Ősbemutató

Performers

Szigetvári Andrea – elektronika, UMZE Kamaraegyüttes, Murányi Márta – ének, Czabán Gábor (Revolution) – beatbox

Ivana Radovanovic VII Emotions   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Szigetvári Andrea – elektronika, UMZE Kamaraegyüttes, Murányi Márta – ének, Czabán Gábor (Revolution) – beatbox

Jee Young Yoo Air on D   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Szigetvári Andrea – elektronika, UMZE Kamaraegyüttes, Murányi Márta – ének, Czabán Gábor (Revolution) – beatbox

Horváth Balázs Werkmusik   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.
Ősbemutató

Performers

Szigetvári Andrea – elektronika, UMZE Kamaraegyüttes, Murányi Márta – ének, Czabán Gábor (Revolution) – beatbox

Gryllus Samu Canzoni di Arnulf   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Szigetvári Andrea – elektronika, UMZE Kamaraegyüttes, Murányi Márta – ének, Czabán Gábor (Revolution) – beatbox

Dargay Marcell a 11   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Szigetvári Andrea – elektronika, UMZE Kamaraegyüttes, Murányi Márta – ének, Czabán Gábor (Revolution) – beatbox

Oxana Omelchuk 5 WIDMUNGEN AN DIE VERBORGENEN EMPFÄNGER, für Akkordeon und Zuspiel   BMC Koncertterem 2020. 01. 20.

Performers

LUX:NM (Ruth Velten – szaxofon, Florian Juncker – harsona, Silke Lange – harmonika, Sebastian Berweck – zongora, Zoé Cartier – cselló, Martin Offik – hangmérnök),

Sarah Nemtsov Journal   BMC Koncertterem 2020. 01. 20.

Performers

LUX:NM (Ruth Velten – szaxofon, Florian Juncker – harsona, Silke Lange – harmonika, Sebastian Berweck – zongora, Zoé Cartier – cselló, Martin Offik – hangmérnök),

Lisa Streich MOLE’S BREATH   BMC Koncertterem 2020. 01. 20.

Performers

LUX:NM (Ruth Velten – szaxofon, Florian Juncker – harsona, Silke Lange – harmonika, Sebastian Berweck – zongora, Zoé Cartier – cselló, Martin Offik – hangmérnök),

Varga Judit Anamorphoses 01   BMC Koncertterem 2020. 01. 20.

Performers

LUX:NM (Ruth Velten – szaxofon, Florian Juncker – harsona, Silke Lange – harmonika, Sebastian Berweck – zongora, Zoé Cartier – cselló, Martin Offik – hangmérnök),

Laura Mello Pidg In Note Out   BMC Koncertterem 2020. 01. 20.

Performers

LUX:NM (Ruth Velten – szaxofon, Florian Juncker – harsona, Silke Lange – harmonika, Sebastian Berweck – zongora, Zoé Cartier – cselló, Martin Offik – hangmérnök),

Melis László Pepin bácsi meséi   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Modern Art Orchestra

Melis László A szertartás (In memoriam Hajnóczy Péter)   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Modern Art Orchestra

Melis László Etüd három tükörre   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Modern Art Orchestra

Melis László Dalok a „Halálutak és angyalok”-ból   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Modern Art Orchestra

Col Legno A Duna   BMC Koncertterem 2020. 01. 18.

Performers

Modern Art Orchestra

Tornyai Péter Weitere intime Briefe   BMC Koncertterem 2020. 01. 13.

Performers

Asasello Quartet (Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Hannah Weirich – hegedű, Teemu Myöhänen – cselló),

Balogh Máté Dadamusik – Hommage à Kurt Schwitters & his Ursonate – for string quartet   BMC Koncertterem 2020. 01. 13.

Performers

Asasello Quartet (Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Hannah Weirich – hegedű, Teemu Myöhänen – cselló),

Varga Judit Ombres densément tissées   BMC Koncertterem 2020. 01. 13.

Performers

Asasello Quartet (Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Hannah Weirich – hegedű, Teemu Myöhänen – cselló),

Solti Árpád AI3I3A for string quartet   BMC Koncertterem 2020. 01. 13.

Performers

Asasello Quartet (Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Hannah Weirich – hegedű, Teemu Myöhänen – cselló),

Dobszay-Meskó Ilona Altató (Weöres S.)   Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Georges Aperghis Récitation pour voix seule, Nr. 11, Nr. 13: Kat Ga   MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Frank Tamás Ekete hegedűre, brácsára, csellóra, fuvolára, klarinétra és fagottra   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Szászi Petra Levél Kurtág Györgynek – Elvégre a játék az játék, a reflexió meg reflexió vonóstrióra   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Csernovszky Márk Castello szóló hegedűre   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Kaszab Sebő City scenes szóló zongorára   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Mihalicza Csenge Kvartett fuvolára, klarinétra, fagottra és zongorára   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Faragó Dániel Latte szóló fagottra   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Kerekes Ábel Öt kis darab fuvolára és zongorára   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Bánó Barnabás Nocturne for a drowning Lily zongorára   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Kurtág György Játékok – válogatás   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Bartokos Botond hoquetus_in_C klarinétra, brácsára és csellóra   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Kurtág György Prelúdium és Walzer C-ben   Fészek Művészklub 2021. 11. 17.

Performers

Németh Gábor – hegedű, Kalocsai Eszter – brácsa, Agárdi Eszter – cselló, Sándor Balázs – klarinét, Simonics Viktória – fagott, Szileszki Adrienn – fuvola, Szőcs Henrik – zongora, Kenéz Ágoston – színész

Váczi Dániel Fillér utca 50/a   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 27.

Performers

Szentpáli Roland – tuba, Váczi Dániel – glissotar

Megyeri Krisztina tba   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 27.

Performers

Szentpáli Roland – tuba, Váczi Dániel – glissotar

Horváth Balázs ADM (quasi chaconne)   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 27.

Performers

Szentpáli Roland – tuba, Váczi Dániel – glissotar

Rubik Ernő Zoltán Focus   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 21.

Performers

Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Rubik Ernő Zoltán – ének

Gryllus Samu ÉN-ek   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 21.

Performers

Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Rubik Ernő Zoltán – ének

Kedves Csanád A little bit later   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 21.

Performers

Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Rubik Ernő Zoltán – ének

Bolcsó Bálint Passacaglia   Kiscelli Múzeum 2021. 11. 21.

Performers

Bartek Zsolt – klarinét, basszusklarinét, Rubik Ernő Zoltán – ének

Bali János Laaslegeips   Kiscelli Múzeum 2021. 10. 24.

Performers

Roderick Hill – színész, Páljános Anna – fuvola, Monostori Gábor – toy piano, Bolcsó Bálint – elektronika, Hofbauer Virág – furulya

Megyeri Krisztina The Half Dark-Room   Kiscelli Múzeum 2021. 10. 24.

Performers

Roderick Hill – színész, Páljános Anna – fuvola, Monostori Gábor – toy piano, Bolcsó Bálint – elektronika, Hofbauer Virág – furulya

Szigeti Máté Highlanders’ Companion for Tuneful Life Events   Kiscelli Múzeum 2021. 10. 24.

Performers

Roderick Hill – színész, Páljános Anna – fuvola, Monostori Gábor – toy piano, Bolcsó Bálint – elektronika, Hofbauer Virág – furulya

terrain study   Három Holló 2021. 10. 20.

Performers

Szilárd Benes – clarinet, Christof Ressi – electronics

game over   Három Holló 2021. 10. 20.

Performers

Szilárd Benes – clarinet, Christof Ressi – electronics

game over   Három Holló 2021. 10. 20.

Performers

Szilárd Benes – clarinet, Christof Ressi – electronics

Ladik Katalin Ha múlna e láng   BMC Könyvtár 2021. 10. 22.

Performers

Ensemble Mobile (Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Baráth Bálint – zongora), Ladik Katalin – performansz

Csapó Gyula Jelenetsor – Hommage à Jean-Luc Godard   CEU - Oktober Hall online esemény 2021. 03. 18.
Ősbemutató

Performers

Metrum Ensemble, Milan Pala – hegedű , Takáts Zsuzsanna – zongora , Agárdi Eszter – cselló , Rákóczy Anna – fuvola , Demeter László – szintetizátor, ütőhangszer , Fekete-Kovács Kornél – trombita, Magyar Ferenc – trombita, Pintér Kata – oboa, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető

Kurtág György #1.1.2.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

ifj. György Kurtág #1.1.2   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Joyce Beetuan Koh #1.1.1.1.1.1.1.1.2.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Veronika Krausas #1.1.1.1.1.1.1.1.1 the tree is alive and singing for you…   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Barbara Croall #1.1.1.1.1.1.1.1 BZINDAN (LISTEN)   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Hernán Giorcelli #1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 art of virus – zoom into virus   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Linda Bouchard #1.1.1.1.1.1.1.1.1.2   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Dés András #6.1.1.2.2.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Fenyvesi Márton #6.1.1.2.2.   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

RikaC (Erika E. Chun) #1.1.1.1.1 HAPP-IRUS (Hoping for a laughing pandemic)   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Christian Mühlbacher #1.1.1.1 Hommage a Leonardo da Virus: With a Little Smile (auf mei Art)   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Varga Judit #1.1.1 BUSTED – the Dance After the Hammer   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Horváth Balázs #7.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Bacsó Kristóf #7   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Cinzia Nistico #8.2.1.2.1.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Igor Iofe #8.2.1.2.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Wettl Mátyás #8.2.1.2   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Kováts Gergő #8.2.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Pozsár Máté #8.2   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Philippe Laval #8.1.2.1.2.2 Let us breathe / Laissez nous respirer   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Etienne Rolin #8.1.2.1.2   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Váczi Dániel #8.1.2.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Rubik Ernő Zoltán #8.1.2   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Dinyés Dániel #8.1.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Bolcsó Bálint #8.1   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Ávéd János #8   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Rozalie Hirs #1.2.1.2 TAO OF MAO   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Vajda Gregory Gergely #1.1 Murder at the ZOO   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Sanna Ahvenjärvi #1.2.1.1.1 Mental proximity   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Minna Leinonen #1.2.1.1 No man is an island   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Lotta Wennäkoski #1.2.1 Sarana   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Gryllus Samu #1.2 An outbreak of a break out   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Eötvös Péter #1 MAO-ZOO   Online közvetítés és Zoom beszélgetés 2021. 01. 14.

Performers

Modern Art Orchestra

Horváth Márton Levente Movements in one Movement   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.
Ősbemutató

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Virág Anna Virág Therapy of a Bipolar Bear (a MÜPA zeneműpályázatán díjazott mű)   Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Illés Márton Ljubljana-rajzok (a Sonus Alapítvány megrendelésére, a The Ernst von Siemens Music Foundation támogatásával írt darab)   Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

George Enescu Symphonie de Chambre, op. 33   Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Mathias Johannes Schmidhammer Franz Schubert: Rosamunde – Entr’acts Harmadik közjáték (átdolgozás)   Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Varga Abigél Franz Schubert: Rosamunde – Entr’acts Második közjáték (átdolgozás)   Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Ivan Buffa Franz Schubert: Rosamunde – Entr’acts Első közjáték (átdolgozás)   Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Kedves Csanád Samo gledam   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.
Ősbemutató

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Balogh Máté Wanderers Nachtlied II   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.
Ősbemutató

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Szőcs Márton Dance souterrain   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.
Ősbemutató

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Bali János Scratch   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.
Ősbemutató

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Bolcsó Bálint Interior   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.
Ősbemutató

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Tornyai Péter Fosforesque   Online FUGA esemény 2021. 01. 17.

Performers

CentriFUGA, CentriFUGA, Szűcs Dóra Ida – tánc, Dóra Ida Szűcs, Razvaljajeva Anasztázia – hárfa, Szatzker Zsanett – harmonika , Bán Máté – fuvola , Tornyai Péter – brácsa

Nava Hemyari Sussane   Online BMC esemény 2021. 01. 13.

Performers

Eszter Krulik, Ensemble Mobile, Lenke Kovács – szoprán, Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Bálint Baráth – zongora, Baráth Bálint – zongora

Ádám Kondor Fuga B 10’   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Horváth Balázs Unisono – hommage á Pierre Boulez   BMC Koncertterem 2022. 01. 15.
Ősbemutató

Performers

Bódi Zsófia – szoprán, Molnár Anna – mezzoszoprán, Duleba Lívia – fuvola, Bársony Péter – brácsa, Koltai Katalin – gitár, Holló Aurél – ütőhangszerek, Schlanger Tamás – ütőhangszerek, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, UMZE Kamaraegyüttes, Tihanyi László – vezényel

Csapó Gyula Huacas   BMC Koncertterem 2022. 01. 15.
Magyarországi bemutató

Performers

Bódi Zsófia – szoprán, Molnár Anna – mezzoszoprán, Duleba Lívia – fuvola, Bársony Péter – brácsa, Koltai Katalin – gitár, Holló Aurél – ütőhangszerek, Schlanger Tamás – ütőhangszerek, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, UMZE Kamaraegyüttes, Tihanyi László – vezényel

Pierre Boulez A gazdátlan kalapács (Le marteau sans maître)   BMC Koncertterem 2022. 01. 15.

Performers

Bódi Zsófia – szoprán, Molnár Anna – mezzoszoprán, Duleba Lívia – fuvola, Bársony Péter – brácsa, Koltai Katalin – gitár, Holló Aurél – ütőhangszerek, Schlanger Tamás – ütőhangszerek, Fábry Boglárka – ütőhangszerek, UMZE Kamaraegyüttes, Tihanyi László – vezényel

Joanna Bailie artificial environment n. 8   Trafó 2022. 01. 09.

Performers

Lluïsa Espigolé – zongora

Mesías Maiguashca ‘…I can breathe…’   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Sári József Két Kosztolányi-dal   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Clara Iannotta The people here go mad. They blame the wind.   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Mauricio Kagel Phantasiestück   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Varga Abigél Es liegt der heiße Sommer (Heinrich Heine versére)   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Rebecca Saunders Quartet   Zeneakadémia - Solti Terem 2022. 01. 08.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Kántor Balázs – cselló, Kéringer László – ének, Borbély László – zongora, Rozmán Lajos – Művészeti vezető, vezényel és klarinéton közreműködik), Nagy Andrea – klarinét, Agárdi Eszter – cselló, František Výrostko – nagybőgő, Baráth Bálint – zongora, elektronika

Bali János Curved mirrors   Nádor Terem 2023. 03. 11.

Performers

Bali János

Jonathan Harvey Ricercar Una Melodia   MáraiKult 2023. 01. 24.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Mizsei Zoltán – ének, Gyárfás Attila – ütőhangszerek, Bolcsó Bálint – elektronika, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető),

Karlheinz Stockhausen In Freundschaft   MáraiKult 2023. 01. 24.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Mizsei Zoltán – ének, Gyárfás Attila – ütőhangszerek, Bolcsó Bálint – elektronika, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető),

Ádám Kondor Positions   MáraiKult 2023. 01. 24.

Performers

Metrum Ensemble (Rákóczy Anna – fuvola, Mizsei Zoltán – ének, Gyárfás Attila – ütőhangszerek, Bolcsó Bálint – elektronika, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető),

Serei Zsolt To meet John   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Horváth Bálint Napóraketyegés   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Szőcs Márton I p W   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Tandori Dezső A hamleti megengedés – Wilheim Fruzsinának   Fuga 2023. 01. 21.

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Sándor László Új jegenyékkel   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Szécsi Lőrinc Των γηρατειών και του θανάτου   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Muntag Lőrinc WA   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Kedves Csanád Fénymonológ   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Dukay Barnabás …a mélységbetekintő…   Fuga 2023. 01. 21.

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Vidovszky László αντιστροφή   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Tornyai Péter Este minden könnyebb   Fuga 2023. 01. 21.

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Csapó Gyula Klangsam – Wilheim F. András in Memoriam   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Matkó Tamás So Jemand meine Stimme hören wird…   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Jeney Zoltán “Was hast du verbrochen?” Epitaphium Ildikó Vékony   Fuga 2023. 01. 21.

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Szigeti Máté Landini   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Mihalicza Csenge Wilheim tanár úr emlékére   Fuga 2023. 01. 21.
Ősbemutató

Performers

Darázs Renáta – ének, Rajk Judit – ének, Thurnay Viola – ének, Nagy Bernadett – ének, Fajd-Kerner Mária – fuvola, Klenyán Csaba – klarinét, Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló, Borbély László – zongora, Kiss Péter – zongora

Toru Takemitsu Rain Tree Sketch II – solo piano   CEU - Auditórium 2023. 01. 13.

Performers

Szabó Eszter – zongora, Szokolay Ádám – zongora, Robotka Bertalan – zongora, Dahee Choi – zongora, Kanon Aoki – hegedű, Riku Hagiwara – cselló, Kaisei Mizuno – zongora

Toshio Hosokawa Trio – Violin, Cello, Piano   CEU - Auditórium 2023. 01. 13.

Performers

Szabó Eszter – zongora, Szokolay Ádám – zongora, Robotka Bertalan – zongora, Dahee Choi – zongora, Kanon Aoki – hegedű, Riku Hagiwara – cselló, Kaisei Mizuno – zongora

Lowell Liebermann Gargoyles, Op.29   CEU - Auditórium 2023. 01. 13.

Performers

Szabó Eszter – zongora, Szokolay Ádám – zongora, Robotka Bertalan – zongora, Dahee Choi – zongora, Kanon Aoki – hegedű, Riku Hagiwara – cselló, Kaisei Mizuno – zongora

Kaszab Sebő City scenes   CEU - Auditórium 2023. 01. 13.

Performers

Szabó Eszter – zongora, Szokolay Ádám – zongora, Robotka Bertalan – zongora, Dahee Choi – zongora, Kanon Aoki – hegedű, Riku Hagiwara – cselló, Kaisei Mizuno – zongora

Kutrik Bence Chorale Machine   CEU - Auditórium 2023. 01. 13.

Performers

Szabó Eszter – zongora, Szokolay Ádám – zongora, Robotka Bertalan – zongora, Dahee Choi – zongora, Kanon Aoki – hegedű, Riku Hagiwara – cselló, Kaisei Mizuno – zongora

Ligeti György Musica ricercata – No.1, 2, 3, 4, 10   CEU - Auditórium 2023. 01. 13.

Performers

Szabó Eszter – zongora, Szokolay Ádám – zongora, Robotka Bertalan – zongora, Dahee Choi – zongora, Kanon Aoki – hegedű, Riku Hagiwara – cselló, Kaisei Mizuno – zongora

Rózmann Ákos Az álom és a halál képei   Nádor Terem 2023. 01. 22.
Magyarországi bemutató

Rózmann Ákos: Az álom és a halál képei – Loch Gergely írása

Tibet és tranzisztor. Darabkák Az álom és a halál képei történeti hátteréből

Trevor Wishart Encounters in the Republic of Heaven    BMC Könyvtár 2023. 01. 26.
Ladik Katalin If a Flame would Fade Away   Fonó Budai Zeneház 2023. 01. 17.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Doris Nicoletti – fuvola, Spiros Laskaridis – trombita, Daniel Riegler – harsona, művészeti vezető, Theresa Dinkhauser – kalrinét, Alexander Forstner – technika), Ladik Katalin

Ladik Katalin Empty Sounds of J.C.   Fonó Budai Zeneház 2023. 01. 17.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Doris Nicoletti – fuvola, Spiros Laskaridis – trombita, Daniel Riegler – harsona, művészeti vezető, Theresa Dinkhauser – kalrinét, Alexander Forstner – technika), Ladik Katalin

Diane Soh Autour de moi   BMC Koncertterem 2023. 02. 05.
Magyarországi bemutató

Performers

Szűcs Péter – klarinét, Odile Auboin – brácsa, Koltai Katalin – guitar, Holló Aurél – ütőhangszerek

David Hudry Transmission   BMC Koncertterem 2023. 02. 05.
Magyarországi bemutató

Performers

Szűcs Péter – klarinét, Odile Auboin – brácsa, Koltai Katalin – guitar, Holló Aurél – ütőhangszerek

Benoît Sitzia éloge du Chant I. …d’une fleur, antérieure à tout savoir   BMC Koncertterem 2023. 02. 05.
Ősbemutató

Performers

Szűcs Péter – klarinét, Odile Auboin – brácsa, Koltai Katalin – guitar, Holló Aurél – ütőhangszerek

Gryllus Samu krrr, dmm, taaa …   BMC Koncertterem 2023. 02. 05.
Ősbemutató

Performers

Szűcs Péter – klarinét, Odile Auboin – brácsa, Koltai Katalin – guitar, Holló Aurél – ütőhangszerek

Holló Aurél blue note, red note – a concerto   BMC Koncertterem 2023. 02. 05.
Ősbemutató

Performers

Szűcs Péter – klarinét, Odile Auboin – brácsa, Koltai Katalin – guitar, Holló Aurél – ütőhangszerek

Tom Armstrong Bartókiana   BMC Könyvtár 2023. 02. 04.

Performers

Koltai Katalin – guitar

Ligeti György Musica Ricercata no. 1,2,7   BMC Könyvtár 2023. 02. 04.

Performers

Koltai Katalin – guitar

Bartók Béla Az Éjszaka Zenéje   BMC Könyvtár 2023. 02. 04.

Performers

Koltai Katalin – guitar

David Gorton Six Miniatures   BMC Könyvtár 2023. 02. 04.

Performers

Koltai Katalin – guitar

Michael Coleman Room 857   BMC Könyvtár 2023. 01. 23.
Magyarországi bemutató

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Miroslav Tóth Black Angels Songs   BMC Koncertterem, BMC Könyvtár 2023. 01. 14.

Performers

Dystopic Requiem Quartet (David Danel – hegedű, Anna Veverková – hegedű, Adam Pechočiak – brácsa, Andrej Gál – cselló), Miroslav Tóth – elektronika

Ockeghem Requiem – Introitus: Requiem aeternam   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Horváth Balázs POLY   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Hans Abrahamsen En suspens   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Ockeghem Requiem – Kyrie   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Láposi Dániel Fém   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Matej Bonin Hungarian Rock   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Ockeghem Requiem – Offertorium: Rex gloriæ   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Ockeghem Requiem – Offertorium: Quam olim   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Dargay Marcell Music for Clones and Clowns   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Hans Abrahamsen Arc-en-ciel   Zeneakadémia - Solti Terem 2023. 01. 07.
Arnold Schönberg Pierrot Lunaire 1912 Élő BMC esemény 2021. 01. 16.

Performers

UMZE Kamaraegyüttes, Kolonits Klára – szoprán , Molnár Anna – mezzoszoprán, Erdős Attila – bariton

Vinko Globokar Passaggio Verso Il Rischio 1934 Trafó 2020. 01. 11.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Philipp Kienberger – nagybőgő, Thomas Frey – fuvolák, Clemens Salesny – szaxofon, klarinét, Dominik Fuss – trombita, Daniel Riegler – harsona, Michael Tiefenbacher – zongora, billentyűs hangszerek, Mathias Koch – dob, Werner Angerer – hangtechnika, Nina Ortner – színpad- és világítástechnika, Matthias Muche – szóló harsona),

Anthony Braxton Composition Nr. 228 1945 Trafó 2020. 01. 11.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Philipp Kienberger – nagybőgő, Thomas Frey – fuvolák, Clemens Salesny – szaxofon, klarinét, Dominik Fuss – trombita, Daniel Riegler – harsona, Michael Tiefenbacher – zongora, billentyűs hangszerek, Mathias Koch – dob, Werner Angerer – hangtechnika, Nina Ortner – színpad- és világítástechnika, Matthias Muche – szóló harsona),

Morton Feldman Only 1947 Műcsarnok 2019. 01. 08.

Performers

Metrum (Kéringer László – ének, Rajk Judit – ének, Rákóczy Anna – fuvola, Horia Dumitrache – klarinét/basszusklarinét, Lisa Romain – hegedű, Farkas Éva – brácsa, Kántor Balázs – cselló, Borbély László – zongora, Tóth Benedek – ütőhangszerek, Rozmán Lajos – művészeti vezető),

Karlheinz Stockhausen Originale – happening 1961 BMC Koncertterem 2019. 01. 18.

Performers

Láposi Dániel, Baráth Bálint, Kováts Jázon, a fesztivál 23 tagú közössége

Karlheinz Stockhausen Mikrophonie I (részletek) 1964 Zeneakadémia, XXIII. Kamaraterem 2017. 01. 13.

Performers

Hudacsek László, Lajhó Gyula, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói

Stockhausen: Mikrophonie – beszélgetés Eötvös Péterrel

2017 decemberében lesz 10 éve, hogy elhunyt a huszadik század második felének egyik legnagyobb hatású komponistája, Karlheinz Stockhausen (1928-2007). Átlátszó Hang Fesztiválon elhangzó Mikrophonie ősbemutatóján egykoron közreműködött Eötvös Péter is, aki 1976-ig tagja volt Stockhausen együttesének. Őt kérdeztük erről az időszakról.

Luigi Nono La fabbrica illuminata 1964 MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Edison Denisov Sonata 1970 BMC Könyvtár 2023. 01. 23.

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Brian Ferneyhough Time and Motion Study I 1971-1977 Zeneakadémia - Solti Terem 2020. 01. 09.

Performers

Ensemble Interface (Nagy Andrea – klarinét, Anna D´Errico – zongora, Agnieszka Koprowska-Born – ütőhangszerek, Georgia Privitera – hegedű, Christophe Matthias – cselló),

Vidovszky László Autokoncert 1972 Zeneakadémia - Solti Terem 2021. 10. 16.

Performers

Szakács Ildikó – szoprán, Kun Ágnes Anna – mezzoszoprán, Ódor Botond – tenor, Hámori Szabolcs – basszbariton, Nagy Péter – zongora, Dargay Marcell – asszisztens, Tornyai Péter – asszisztens, UMZE Kamaraegyüttes, Átlátszó Hangok kamarakórus, Hollókői Huba – karmester, Nagy Péter István – rendező, A Színház- és Filmművészeti Egyetem II. éves prózai színművész osztálya, osztályvezető tanár: Hegedűs D. Géza

Mauricio Kagel Con Voce 1973 Trafó 2014. 01. 14.

Performers

DieOrdnungDerDinge (Iñigo Giner Miranda, Daniele Pintaudi, Vera Kardos, Cathrin Romeis),

Heinz Holliger Streichquartett 1973 CEU - Oktober Hall online esemény 2020. 01. 12.

Performers

Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Hannah Weirich – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Teemu Myöhänen – gordonka

Oxana Omelchuk Wow and Flutter 1975 Trafó 2020. 01. 11.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Philipp Kienberger – nagybőgő, Thomas Frey – fuvolák, Clemens Salesny – szaxofon, klarinét, Dominik Fuss – trombita, Daniel Riegler – harsona, Michael Tiefenbacher – zongora, billentyűs hangszerek, Mathias Koch – dob, Werner Angerer – hangtechnika, Nina Ortner – színpad- és világítástechnika, Matthias Muche – szóló harsona),

Maja Osojnik WARD 1976 Trafó 2020. 01. 11.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Philipp Kienberger – nagybőgő, Thomas Frey – fuvolák, Clemens Salesny – szaxofon, klarinét, Dominik Fuss – trombita, Daniel Riegler – harsona, Michael Tiefenbacher – zongora, billentyűs hangszerek, Mathias Koch – dob, Werner Angerer – hangtechnika, Nina Ortner – színpad- és világítástechnika, Matthias Muche – szóló harsona),

Peter Streiff Hors d`oeuvres 1977 Trafó 2014. 01. 14.

Performers

DieOrdnungDerDinge (Iñigo Giner Miranda, Daniele Pintaudi, Vera Kardos, Cathrin Romeis),

Szokolay Sándor A Minden-Titkok titka 1977 BMC Könyvtár 2019. 01. 09.

Performers

Baráth Emőke – szoprán, Tfirst Péter – hegedű, Jóföldi Anett – fuvola, Bán Máté – altfuvola, Varga Gábor – klarinét, Salamon György – basszusklarinét, Lakatos György – fagott, Polónyi Ágnes – hárfa, Szalai András – cimbalom, Cseh Dalma – zongora

Morton Feldman Spring of Chosroes 1977 Műcsarnok 2019. 01. 08.

Performers

Metrum (Kéringer László – ének, Rajk Judit – ének, Rákóczy Anna – fuvola, Horia Dumitrache – klarinét/basszusklarinét, Lisa Romain – hegedű, Farkas Éva – brácsa, Kántor Balázs – cselló, Borbély László – zongora, Tóth Benedek – ütőhangszerek, Rozmán Lajos – művészeti vezető),

Csapó Gyula Kézfogás lövés után 1977 CEU - Oktober Hall online esemény 2021. 03. 18.

Performers

Metrum Ensemble, Milan Pala – hegedű , Takáts Zsuzsanna – zongora , Agárdi Eszter – cselló , Rákóczy Anna – fuvola , Demeter László – szintetizátor, ütőhangszer , Fekete-Kovács Kornél – trombita, Magyar Ferenc – trombita, Pintér Kata – oboa, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető

Király Ernő Actiones 1978 Auróra 2017. 01. 18.

Performers

Dark Flow Ensemble (Frenyó Júlia – szaxofon, Kaincz Orsolya – szaxofon, Ilyés Dalma – fuvola, Imrei Johanna – hegedű, Sőrés Zsolt – mélyhegedű, Vajsz Kornél – gitár, effektek, Kováts Jázon – elektronika),

Soproni József Négy tétel 1978 BMC Könyvtár 2023. 01. 23.

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Vidovszky László Nárcisz és Echó 1981 Zeneakadémia - Solti Terem 2021. 10. 16.

Performers

Szakács Ildikó – szoprán, Kun Ágnes Anna – mezzoszoprán, Ódor Botond – tenor, Hámori Szabolcs – basszbariton, Nagy Péter – zongora, Dargay Marcell – asszisztens, Tornyai Péter – asszisztens, UMZE Kamaraegyüttes, Átlátszó Hangok kamarakórus, Hollókői Huba – karmester, Nagy Péter István – rendező, A Színház- és Filmművészeti Egyetem II. éves prózai színművész osztálya, osztályvezető tanár: Hegedűs D. Géza

Ichiro Nodaira Arabesque III. 1981 BMC Könyvtár 2023. 01. 23.
Magyarországi bemutató

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Jeney Zoltán 12 dal 1983 BMC Könyvtár 2021. 10. 22.

Performers

Ensemble Mobile (Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Baráth Bálint – zongora), Ladik Katalin – performansz

Jeney Zoltán Twelve Songs (részletek) 1983 Online BMC esemény 2021. 01. 13.

Performers

Eszter Krulik, Ensemble Mobile, Lenke Kovács – szoprán, Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Bálint Baráth – zongora, Baráth Bálint – zongora

Pauline Oliveros Tree/Peace 1984 CEU 2020. 01. 16.

Performers

Longleash (Pala Garcia – hegedű, John Popham – gordonka, Renate Rohlfing – zongora),

Pauline Oliveros Pebble Music 1992 Fonó Budai Zeneház 2023. 01. 17.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Doris Nicoletti – fuvola, Spiros Laskaridis – trombita, Daniel Riegler – harsona, művészeti vezető, Theresa Dinkhauser – kalrinét, Alexander Forstner – technika), Ladik Katalin

Cathy Berberian Stripsody 1996 MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Reinhard Fuchs wo die Lippen die Blätter zu Zeichen bewegen 1997-2013 Fuga 2016. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Wolfgang Suppen, Bíró Dániel Péter, Sylvie Lacroix, Szigetvári Andrea

Király Ernő Sonetto 1998 Auróra 2017. 01. 18.

Performers

Dark Flow Ensemble (Frenyó Júlia – szaxofon, Kaincz Orsolya – szaxofon, Ilyés Dalma – fuvola, Imrei Johanna – hegedű, Sőrés Zsolt – mélyhegedű, Vajsz Kornél – gitár, effektek, Kováts Jázon – elektronika),

Michael Jarrell Zeitfragmente 1998 CEU - Oktober Hall online esemény 2020. 01. 12.

Performers

Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Hannah Weirich – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Teemu Myöhänen – gordonka

Király Ernő Hangmozgósítás 1999 Auróra 2017. 01. 18.

Performers

Dark Flow Ensemble (Frenyó Júlia – szaxofon, Kaincz Orsolya – szaxofon, Ilyés Dalma – fuvola, Imrei Johanna – hegedű, Sőrés Zsolt – mélyhegedű, Vajsz Kornél – gitár, effektek, Kováts Jázon – elektronika),

Király Ernő Flóra No. 14. 1999 Auróra 2017. 01. 18.

Performers

Dark Flow Ensemble (Frenyó Júlia – szaxofon, Kaincz Orsolya – szaxofon, Ilyés Dalma – fuvola, Imrei Johanna – hegedű, Sőrés Zsolt – mélyhegedű, Vajsz Kornél – gitár, effektek, Kováts Jázon – elektronika),

Klaus Lang die fenster des universums 1999 CEU 2020. 01. 16.

Performers

Longleash (Pala Garcia – hegedű, John Popham – gordonka, Renate Rohlfing – zongora),

Georg Friedrich Haas in vain 2000 Müpa 2019. 01. 15.

Performers

Budapest Sound Collective

Csapó Gyula Tundragobelin 2002 CEU - Oktober Hall online esemény 2021. 03. 18.

Performers

Metrum Ensemble, Milan Pala – hegedű , Takáts Zsuzsanna – zongora , Agárdi Eszter – cselló , Rákóczy Anna – fuvola , Demeter László – szintetizátor, ütőhangszer , Fekete-Kovács Kornél – trombita, Magyar Ferenc – trombita, Pintér Kata – oboa, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető

Phill Niblock Disseminate 2004 Három Holló 2022. 01. 13.

Performers

Giusto Kamarazenekar

Franck Bedrossian IT 2007 CEU 2019. 01. 17.

Performers

Elisa Azzarà – Fl, Benes Szilárd – Cl, Matej Bunderla – Sax, Patrick Skrilecz – Pn, Lorenzo Derinni – Vl, Myriam Garcìa Fidalgo – Vc, Margarethe Maierhofer-Lischka – Db

Jürg Frey Paysage pour Gustave Roud 2007-2008 CEU 2020. 01. 16.

Performers

Longleash (Pala Garcia – hegedű, John Popham – gordonka, Renate Rohlfing – zongora),

Wojtek Blecharz Torpor 2008 Zeneakadémia - Solti Terem 2020. 01. 09.

Performers

Ensemble Interface (Nagy Andrea – klarinét, Anna D´Errico – zongora, Agnieszka Koprowska-Born – ütőhangszerek, Georgia Privitera – hegedű, Christophe Matthias – cselló),

Marco Stroppa Osja. Seven Strophes for a Literary Drone 2008 Zeneakadémia - Solti Terem 2020. 01. 09.

Performers

Ensemble Interface (Nagy Andrea – klarinét, Anna D´Errico – zongora, Agnieszka Koprowska-Born – ütőhangszerek, Georgia Privitera – hegedű, Christophe Matthias – cselló),

Eötvös Péter Cadenza 2008 BMC Könyvtár 2023. 01. 23.

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Jessie Marino Rotblau 2009 Trafó 2014. 01. 14.

Performers

DieOrdnungDerDinge (Iñigo Giner Miranda, Daniele Pintaudi, Vera Kardos, Cathrin Romeis),

Eva-Maria Houben Ödland 4b 2009 CEU 2020. 01. 16.

Performers

Longleash (Pala Garcia – hegedű, John Popham – gordonka, Renate Rohlfing – zongora),

Székely Katalin Levelek Kurtágnak 2009 Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Daniel Moreira Ludvan ven Beethovig 2009 Trafó 2022. 01. 09.

Performers

Lluïsa Espigolé – zongora

Wolfgang Suppan Rubikon 2010 Fuga 2016. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Wolfgang Suppen, Bíró Dániel Péter, Sylvie Lacroix, Szigetvári Andrea

Alexander Schubert Your Fox’s A Dirty Gold 2011 MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Csapó Gyula “À la recherche…” 2011 CEU - Oktober Hall online esemény 2021. 03. 18.

Performers

Metrum Ensemble, Milan Pala – hegedű , Takáts Zsuzsanna – zongora , Agárdi Eszter – cselló , Rákóczy Anna – fuvola , Demeter László – szintetizátor, ütőhangszer , Fekete-Kovács Kornél – trombita, Magyar Ferenc – trombita, Pintér Kata – oboa, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető

Stefan Prins Piano Hero#1 2011 Trafó 2022. 01. 09.

Performers

Lluïsa Espigolé – zongora

Iñigo Giner Miranda El orden de las cosas 2012 Trafó 2014. 01. 14.

Performers

DieOrdnungDerDinge (Iñigo Giner Miranda, Daniele Pintaudi, Vera Kardos, Cathrin Romeis),

Iñigo Giner Miranda The president’s speech 2012 Trafó 2014. 01. 14.

Performers

DieOrdnungDerDinge (Iñigo Giner Miranda, Daniele Pintaudi, Vera Kardos, Cathrin Romeis),

Cecilia Arditto El libro de los gestos 2012 Trafó 2014. 01. 14.

Performers

DieOrdnungDerDinge (Iñigo Giner Miranda, Daniele Pintaudi, Vera Kardos, Cathrin Romeis),

Ashley Fure Therefore I was 2012 Zeneakadémia - Solti Terem 2020. 01. 09.

Performers

Ensemble Interface (Nagy Andrea – klarinét, Anna D´Errico – zongora, Agnieszka Koprowska-Born – ütőhangszerek, Georgia Privitera – hegedű, Christophe Matthias – cselló),

Stephen Ferguson All my flutes 2014 Fuga 2016. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Wolfgang Suppen, Bíró Dániel Péter, Sylvie Lacroix, Szigetvári Andrea

Andrew Greenwald A Thing is a Hole in a Thing it is Not (IV) (for cello, flute, keys, drums, noise) 2014 Trafó 2017. 01. 08.

Performers

Ensemble Pamplemousse (Natacha Diels – fuvola, zeneszerző, Andrew Greenwald – dob, zeneszerző, Jessie Marino – cselló, zeneszerző, David Broome – billentyűk, zeneszerző, Bryan Jacobs – hangmérnök, zeneszerző, Weston Olencki – harsona),

Nagy Ákos Recitazioni 2014 Szimpla Kert 2019. 01. 16.

Performers

Rimóczi István – tárgyak, Nagy Ákos – elektronika

Alexander Schubert Hello 2014 Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Tanja Brüggemann AOA I 2015 Fuga 2016. 01. 10.
Magyarországi bemutató

Performers

Wolfgang Suppen, Bíró Dániel Péter, Sylvie Lacroix, Szigetvári Andrea

Bryan Jacobs Organic Synthesis Vol. 1 (for two computer-controlled slide whistles, cello, snare drum) 2015 Trafó 2017. 01. 08.

Performers

Ensemble Pamplemousse (Natacha Diels – fuvola, zeneszerző, Andrew Greenwald – dob, zeneszerző, Jessie Marino – cselló, zeneszerző, David Broome – billentyűk, zeneszerző, Bryan Jacobs – hangmérnök, zeneszerző, Weston Olencki – harsona),

Hannes Kerschbaumer pedra.debris 2015 CEU 2019. 01. 17.

Performers

Elisa Azzarà – Fl, Benes Szilárd – Cl, Matej Bunderla – Sax, Patrick Skrilecz – Pn, Lorenzo Derinni – Vl, Myriam Garcìa Fidalgo – Vc, Margarethe Maierhofer-Lischka – Db

Andres Gutierrez Martinez IO 2015 CEU 2019. 01. 17.

Performers

Elisa Azzarà – Fl, Benes Szilárd – Cl, Matej Bunderla – Sax, Patrick Skrilecz – Pn, Lorenzo Derinni – Vl, Myriam Garcìa Fidalgo – Vc, Margarethe Maierhofer-Lischka – Db

Jessie Marino Throw Me to You and Back Again (times four) (for Weston, Dave, Andrew, Bryan, Natacha and Jessie) 2016 Trafó 2017. 01. 08.

Performers

Ensemble Pamplemousse (Natacha Diels – fuvola, zeneszerző, Andrew Greenwald – dob, zeneszerző, Jessie Marino – cselló, zeneszerző, David Broome – billentyűk, zeneszerző, Bryan Jacobs – hangmérnök, zeneszerző, Weston Olencki – harsona),

Natacha Diels Panaesthesia (for Pamplemousse) 2016 Trafó 2017. 01. 08.

Performers

Ensemble Pamplemousse (Natacha Diels – fuvola, zeneszerző, Andrew Greenwald – dob, zeneszerző, Jessie Marino – cselló, zeneszerző, David Broome – billentyűk, zeneszerző, Bryan Jacobs – hangmérnök, zeneszerző, Weston Olencki – harsona),

David Broome Moai Bow-Tie Caterpillar Shout (for Pamplemousse) 2016 Trafó 2017. 01. 08.

Performers

Ensemble Pamplemousse (Natacha Diels – fuvola, zeneszerző, Andrew Greenwald – dob, zeneszerző, Jessie Marino – cselló, zeneszerző, David Broome – billentyűk, zeneszerző, Bryan Jacobs – hangmérnök, zeneszerző, Weston Olencki – harsona),

Anahita Abbasi Situation/Dialoge 2016 CEU 2019. 01. 17.

Performers

Elisa Azzarà – Fl, Benes Szilárd – Cl, Matej Bunderla – Sax, Patrick Skrilecz – Pn, Lorenzo Derinni – Vl, Myriam Garcìa Fidalgo – Vc, Margarethe Maierhofer-Lischka – Db

Bali János … aber … 2016 MOME TWO – T007 terem 2020. 01. 14.

Performers

Horváth Béla – oboa, Horváth Máté – tánc, Molnár Andrea – furulya/recorder, Pétery Dóra – csembaló, Palojtay János – zongora, Timo Kinnunen – harmonika, Bán Annamária – fuvola, Bán Máté – fuvola, Simon Dávid – fuvola, Balogh Máté – nagydob, Bali János – elektronika

Dobszay-Meskó Ilona Ásó, kapa, nagyharang (W. Shakespeare, Vas G., S. Kinison, F. Schiller, V. Hugo) 2016 Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Rabea Joachim Irgendein Tag 2016 Online FUGA esemény 2021. 01. 10.

Performers

Ensemble Z, Fazekas Ábel – klarinét , Forgó Benjámin – zongora, játékmester, Láposi Dániel – ütőhangszerek , Robotka Bertalan – billentyűs hangszerek, Siklósi Kristóf – fuvola , Soós Előd – brácsa , Marija Rasic – gitár, Tokárszky Máté – gitár, Jakob Steinkellner – harmonika, Vanessa Gasser – pikoló, Aline Maurer – kontrafagott

Jeney Zoltán Soliloquium Nr. 5. 2016 BMC Könyvtár 2023. 01. 23.

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Nagy Ákos In dem Nebel 2017 Szimpla Kert 2019. 01. 16.

Performers

Rimóczi István – tárgyak, Nagy Ákos – elektronika

Lorenzo Troiani La fine è senza fine 2017 CEU 2019. 01. 17.

Performers

Elisa Azzarà – Fl, Benes Szilárd – Cl, Matej Bunderla – Sax, Patrick Skrilecz – Pn, Lorenzo Derinni – Vl, Myriam Garcìa Fidalgo – Vc, Margarethe Maierhofer-Lischka – Db

Bali János Carcere grande 2017 MOME TWO – T007 terem 2020. 01. 14.

Performers

Horváth Béla – oboa, Horváth Máté – tánc, Molnár Andrea – furulya/recorder, Pétery Dóra – csembaló, Palojtay János – zongora, Timo Kinnunen – harmonika, Bán Annamária – fuvola, Bán Máté – fuvola, Simon Dávid – fuvola, Balogh Máté – nagydob, Bali János – elektronika

Dragony Tímea Virradás 2017 Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Illés Márton Húr-tér I (3.Vonósnégyes) 2017 CEU - Oktober Hall online esemény 2020. 01. 12.

Performers

Rostislav Kozhevnikov – hegedű, Hannah Weirich – hegedű, Justyna Śliwa – brácsa, Teemu Myöhänen – gordonka

Brigitta Muntendorf Bright No More. Public Privacy #6 2017 MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Michael Beil Key Jane 2017 Trafó 2022. 01. 09.

Performers

Lluïsa Espigolé – zongora

Bali János Pietà: Descartes levétele a keresztről 2018 MOME TWO – T007 terem 2020. 01. 14.

Performers

Horváth Béla – oboa, Horváth Máté – tánc, Molnár Andrea – furulya/recorder, Pétery Dóra – csembaló, Palojtay János – zongora, Timo Kinnunen – harmonika, Bán Annamária – fuvola, Bán Máté – fuvola, Simon Dávid – fuvola, Balogh Máté – nagydob, Bali János – elektronika

Bali János TranceParent 2018 MOME TWO – T007 terem 2020. 01. 14.

Performers

Horváth Béla – oboa, Horváth Máté – tánc, Molnár Andrea – furulya/recorder, Pétery Dóra – csembaló, Palojtay János – zongora, Timo Kinnunen – harmonika, Bán Annamária – fuvola, Bán Máté – fuvola, Simon Dávid – fuvola, Balogh Máté – nagydob, Bali János – elektronika

Megyeri Krisztina Orosz dalok 2018 Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Tatyana Juraszek Weisse Schatten (Fehér árnyak) 2018 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Varga Abigél Porcelain 2018 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Philipp Manuel Gutmann Lunatico 2018 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Mirela Ivičević Baby Magnify / Lilth´s New Toy 2018 Élő MÜPA esemény 2021. 01. 15.

Performers

MIKAMO Közép-európai Kamarazenekar, Ajtony Csaba – vezényel

Nikolaus Gerszewski More Songs on Nothing (részletek) 2018 Online BMC esemény 2021. 01. 13.
Ősbemutató

Performers

Eszter Krulik, Ensemble Mobile, Lenke Kovács – szoprán, Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Bálint Baráth – zongora, Baráth Bálint – zongora

Andrius Maslekovas Splinters of Broken Silence 2018 BMC Könyvtár 2023. 01. 23.
Ősbemutató

Performers

Seleljo Erzsébet – szaxofon, Seleljo Irén – zongora

Bali János Addi(c)tion 2018-2023 Nádor Terem 2023. 03. 11.

Performers

Bali János

Adam McCartney Animation 2019 CEU 2020. 01. 16.

Performers

Longleash (Pala Garcia – hegedű, John Popham – gordonka, Renate Rohlfing – zongora),

Bali János Kettősverseny 2019 MOME TWO – T007 terem 2020. 01. 14.
Ősbemutató

Performers

Horváth Béla – oboa, Horváth Máté – tánc, Molnár Andrea – furulya/recorder, Pétery Dóra – csembaló, Palojtay János – zongora, Timo Kinnunen – harmonika, Bán Annamária – fuvola, Bán Máté – fuvola, Simon Dávid – fuvola, Balogh Máté – nagydob, Bali János – elektronika

Szalai Katalin Salmi 2019 Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Megyeri Krisztina Hajók a vizen, égi vitorlán – Pócs Katalin emlékére 2019 Fészek Művészklub 2020. 01. 15.

Performers

Dóri Eszter Zita – ének, Halmai Katalin – ének, Tatai Nóra – ének, Kanyó Dávid – fuvola, Camilo Irizo Campos – klarinét, Sándor Balázs – klarinét, Varró Katalin – hegedű, Markó János Zsolt – brácsa, Megyeri Krisztina – zongora, Szabó Ferenc János – zongora, Szabó Marcell – zongora, Tomkins Vocal Ensemble

Gelléri András Burst of evidence 2019 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Szászi Petra Hommage à Charles Bukowski 2019 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Erőss Balázs Zongora trió 2019 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Frauke Aulbert VOICE LAB 2019 MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Varga Judit Anamorphoses 02 2019 Zeneakadémia - Solti Terem 2020. 01. 09.

Performers

Ensemble Interface (Nagy Andrea – klarinét, Anna D´Errico – zongora, Agnieszka Koprowska-Born – ütőhangszerek, Georgia Privitera – hegedű, Christophe Matthias – cselló),

Nikolaus Gerszewski New Songs on Nothing 2019-20 BMC Könyvtár 2021. 10. 22.

Performers

Ensemble Mobile (Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Baráth Bálint – zongora), Ladik Katalin – performansz

Rojin Sharafi Your mirror stage was spotlighted 2020 Fuga 2020. 01. 12.

Performers

Stefan Lichtenegger – ütőhangszerek, Agárdi Eszter – gordonka, Józsa Dalma – hegedű, Asztalos Dorottya – gordonka, Persányi Zsófi – zongora, Bozsóki Gergely – gitár, Tóth Ágnes – fuvola, Siklósi Kristóf – fuvola, Szűcs Péter – kontrabasszus-klarinét, Rojin Sharafi – cimbalom, elektronika

Bartha Márk Vokális elektroakusztikus szóló szett 2020 MÜPA - Fesztivál Színház 2020. 01. 10.

Performers

Frauke Aulbert – ének, elektronika, Bartha Márk – ének, elektronika

Fabian Blum 13 2020 Online FUGA esemény 2021. 01. 10.

Performers

Ensemble Z, Fazekas Ábel – klarinét , Forgó Benjámin – zongora, játékmester, Láposi Dániel – ütőhangszerek , Robotka Bertalan – billentyűs hangszerek, Siklósi Kristóf – fuvola , Soós Előd – brácsa , Marija Rasic – gitár, Tokárszky Máté – gitár, Jakob Steinkellner – harmonika, Vanessa Gasser – pikoló, Aline Maurer – kontrafagott

Dinyés Dániel Pierrot hongroise – Parti Nagy Lajos szövegére 2020 Élő BMC esemény 2021. 01. 16.
Ősbemutató

Performers

UMZE Kamaraegyüttes, Kolonits Klára – szoprán , Molnár Anna – mezzoszoprán, Erdős Attila – bariton

Christoph Herndler I SING YOUR NAME – ZOLTÁN JENEY 2020 Online BMC esemény 2021. 01. 13.

Performers

Eszter Krulik, Ensemble Mobile, Lenke Kovács – szoprán, Kovács Lenke – szoprán, Krulik Eszter – hegedű, Bálint Baráth – zongora, Baráth Bálint – zongora

Óscar Escudero [BIO] 2020 Trafó 2022. 01. 09.

Performers

Lluïsa Espigolé – zongora

Csapó Gyula Senili vidám dalai 2021 CEU - Oktober Hall online esemény 2021. 03. 18.
Ősbemutató

Performers

Metrum Ensemble, Milan Pala – hegedű , Takáts Zsuzsanna – zongora , Agárdi Eszter – cselló , Rákóczy Anna – fuvola , Demeter László – szintetizátor, ütőhangszer , Fekete-Kovács Kornél – trombita, Magyar Ferenc – trombita, Pintér Kata – oboa, Rozmán Lajos – klarinét, művészeti vezető

Bolcsó Bálint Fabric 2021 Három Holló 2022. 01. 13.

Performers

Giusto Kamarazenekar

Nikolaus Gerszewski Turn 2021 Három Holló 2022. 01. 13.

Performers

Giusto Kamarazenekar

Bálint Baráth L-etudes no. 1, no. 2 2021 Trafó 2022. 01. 09.
Ősbemutató

Performers

Lluïsa Espigolé – zongora

Gryllus Samu Two Demilitarisation-Studies 2022 Fonó Budai Zeneház 2023. 01. 17.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Doris Nicoletti – fuvola, Spiros Laskaridis – trombita, Daniel Riegler – harsona, művészeti vezető, Theresa Dinkhauser – kalrinét, Alexander Forstner – technika), Ladik Katalin

Jalalu-Kalvert Nelson The Heart’s Residue 2022 Fonó Budai Zeneház 2023. 01. 17.

Performers

Studio Dan (Sophia Goidinger-Koch – hegedű, Maiken Beer – cselló, Doris Nicoletti – fuvola, Spiros Laskaridis – trombita, Daniel Riegler – harsona, művészeti vezető, Theresa Dinkhauser – kalrinét, Alexander Forstner – technika), Ladik Katalin

Bali János Előhívás 2022-2023 Nádor Terem 2023. 03. 11.

Performers

Bali János

Bali János D’arts 2023 Nádor Terem 2023. 03. 11.

Performers

Bali János